Vis enkelt innlegg
Gammel 15-03-11, 08:33   #22
Charlott
Seniormedlem
 
Charlott sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2009
Hvor: Skreia, på sjølveste Toten ;)
Alder: 58
Innlegg: 4.182
Charlott er bare helt fantastiskCharlott er bare helt fantastiskCharlott er bare helt fantastiskCharlott er bare helt fantastiskCharlott er bare helt fantastiskCharlott er bare helt fantastiskCharlott er bare helt fantastiskCharlott er bare helt fantastiskCharlott er bare helt fantastiskCharlott er bare helt fantastiskCharlott er bare helt fantastisk

Sv: Underlig reaksjon på sukkerfri barnehage ...

Opprinnelig lagt inn av TonjeKB, her.

Sjokoladekake er jo en ting da.. Men det ble jo dratt inn frukt her også.. Synes dere det er galt at unger skal få frukt??

Hadde mine vært små hadde jeg begrenset frukt også, svært lite i frukt vi har bruk for.

VELDIG for at vi må snu tankegangen som gjør at vi må dytte noe i munnen for å kose oss! Vet jeg var blant de som lærte mine barn at "mat=kos" og hjelpe meg som jeg kunne ønske den biten ugjort!

Min datter endte opp med 146 ødeleggende kg som 17-åring, på et vanlig norskt kosthold og med mer aktivitet enn hva min undervektige sønn på samme kosthold hadde, feks.

Men, "sukkerfrie" barnehager etc må innføres på en naturlig måte og gjerne med tilrettelagt læring om kosthold.

Tenk om barna våre kunne vokse opp med en bevisst holdning til mat og hva de ulike tingene gjør for kroppen, og ikke med "han må jo få" og "nåå koser vi oss"-holdninga som fortsatt er vanlig

__________________



Vanligvis er jeg tynn og bedårende, men i dag har jeg fri!

Charlott er avlogget   Min kostholdsfilosofi: LCHF Svar med sitat