Vis enkelt innlegg
Gammel 15-03-11, 18:27   #50
Ashley
Medlem
 
Ashley sin avatar
 
Medlem siden: Mar 2011
Innlegg: 242
Ashley er ny på veien

Sv: Underlig reaksjon på sukkerfri barnehage ...

Opprinnelig lagt inn av Charlott, her.

Slik sett spiller det vel ingen rolle om sukkeret kommer fra kake, frukt, yoghurt eller annet snop? Sukker er sukker

fruktsukker og raffinert sukker er to helt forskjellige ting. jeg synes man bør holde barna sunne på det moderate nivå. å nekte dem en frukt om dagen pga litt sukker er litt skremmende synes jeg.

ja sant, sukker er sukker, på ketolysekuren. men jeg er voksen, og barn skal vokse. kunne aldri satt mitt barn på en diett. frukt har en del vitaminer de ellers ikke får i seg og derfor er det ok. vil gi mitt eget barn et sunt variert og egenkomponert kosthold som barn trenger.

nei, ikke kaker og kjeks i hverdagen men en frukt/youghurt for å gjøre dem glad høres ikke feil ut. får da være grenser.

Ashley er avlogget   Min kostholdsfilosofi: Egenkomponert Svar med sitat