Tråd: Sunt fett
Vis enkelt innlegg
Gammel 30-03-11, 11:48   #4
Zincite
Seniormedlem
 
Zincite sin avatar
 
Medlem siden: Jan 2008
Innlegg: 1.098
Zincite er bare helt fantastiskZincite er bare helt fantastiskZincite er bare helt fantastiskZincite er bare helt fantastiskZincite er bare helt fantastiskZincite er bare helt fantastiskZincite er bare helt fantastiskZincite er bare helt fantastiskZincite er bare helt fantastiskZincite er bare helt fantastiskZincite er bare helt fantastisk

Sv: Sunt fett

Personlig tror jeg mest på naturlig fett, som vi har gjort lite med for å "framstille". Så fett i ren naturlig mat - kjøtt, fisk, avocado, nøtter, eggeplommer, oliven... Smør og kokosfett er sunt.
Mange planteoljer er fremstilt under mye trykk og eller varme. Og gir ofte mere omega6 i forhold til omega3 enn jeg mener er sunt. Omega6 er betennelsesfremmende, omega3 kan være med og dempe betennelser.

Ikke så lett å vite alltid med fett, det er mye forskjellig informasjon å lese. Mye ganske motstridende.
Jeg tror som sagt på naturlig. Smør går inn i den bolken, det er ikke mye rart som foregår ved kjerning

Zincite er avlogget   Min kostholdsfilosofi: litt egenkomponert Svar med sitat