Sv: Hva er DINE partystoppere?
Opprinnelig lagt inn av Nicpins, her.
Problemet mitt med disse "partystopperne" som jeg nevnte er at de får meg til å spise MER/bli mer eller fortere sulten. Ergo kødder de med blodsukkeret mitt på et eller annet vis. Og når disse matvarene får meg til å bli fortere sulten så får de meg til å spise mer. Derfor synes jeg det er nyttig å luke ut disse matvarene. Jeg KLARER rett og slett ikke å spise mindre hvis jeg spiser ting som gjør meg fortere sulten og fysen 
Så du mener at det ikke er partystopperne i seg selv som hindrer deg, men de gjør at du spiser mer og dermed ikke går ned like fort, evt stopper opp?
Jeg har filosofert litt på det der selv, siden jeg er på uke 5 nå (neida, jeg er ikke så erfaren enda ) og har stått litt stille i det siste. Jeg lurer på om jeg kanskje, mer el mindre ubevisst, spiser litt mer og er litt mindre "nøye" nå enn jeg var i starten. Og kanskje er det er derfor det stopper litt opp...? Jeg følger ketolysereglene fremdeles, for all del. Men i starten var jeg supernøye på alt jeg fikk i meg, og jeg spiste også mindre enn jeg gjør nå. Nå ligger jeg på 16-1800 kcal pr dag, mens jeg i starten lå på rundt 1200-1300. Det er lite, men jeg var mett dagen lang og hadde riktig prosentvis fordeling. Nå med litt mer kcal er jeg på grensen til overmett, men økte på fordi jeg fikk tilbakemelding om at 12-1300 var for lavt.
Har også etterhvert lest mye her inne og prøvd mange oppskrifter, både på søtsaker og snacks og diverse erstatninger, dermed har det blitt mye av både av melerstatninger og sukkererstatninger, og kanskje mengden mat dermed har økt litt også uten at jeg tenker over det...?
Noen andre som har gjort seg noen tanker om dette? 
Kan en mulig grunn til at det stopper opp etter en stund være at man ubevisst etterhvert spiser litt mer og/eller blir litt mindre nøye...?
Og kanskje ikke søtningen el brøderstatningen i seg selv...?
__________________
Kathinka 
|