Vis enkelt innlegg
Gammel 03-04-11, 11:00   #3
Modezty
Seniormedlem
 
Modezty sin avatar
 
Medlem siden: Feb 2010
Alder: 56
Innlegg: 569
Modezty har en fantastisk aura rundt segModezty har en fantastisk aura rundt seg

Sv: Veldig ny og veldig usikker

Dessuten er det viktig å få kunnskap om hvorfor du er på et lavkarbokosthold. Jeg har full jobb, studerer 100%, mannen min jobber sene dager og jeg har 2 barn. Likevel har jeg prioritert helsa mi ved å lese meg opp på ulike kostholdsretninger - det er snakk om prioritering. Litt lesing om dagen, så blir det lettere.

Jeg fører inn på www.diett.no, og gjør det periodevis. Veier ikke alt jeg spiser - men tar en kontrollveiing innimellom. Man får det etterhvert inn i de daglige rutinene.

Mitt beste tips er å finne ut karboinnholdet i ting, før man spiser. I forrige uke, f.eks. var det kake på jobb. Jeg sjekket ut før jeg gikk - og fant ut at 100 gram (uten marsipanen) var over 30 karbo. Det gjorde det MYE enklere å bare ta et par teskjeer med kake, istedenfor et stort stykke. Lot mesteparten ligge igjen (og ingen kommenterte )

__________________
Modezty er avlogget   Min kostholdsfilosofi: Keto, fri for gluten, egg og melk Svar med sitat