Vis enkelt innlegg
Gammel 11-05-11, 10:34   #1
Alynna
Seniormedlem
 
Alynna sin avatar
 
Medlem siden: Jul 2010
Hvor: Sandvika
Innlegg: 524
Alynna er veldig godt liktAlynna er veldig godt liktAlynna er veldig godt liktAlynna er veldig godt liktAlynna er veldig godt liktAlynna er veldig godt likt

Pølsemat som er (ordentlig) lavkarbo

Jeg vet dette ikke er en oppskrift, men det er jo under her folk søker tips til middager, så jeg tar sjansen

Jeg spiser for det meste ren kjøttmat, også i grillsesongen, men jeg savner faktisk å spise pølser i blant. Pølser inneholder jo ofte 6-7% karber og om jeg spiser ca 2 pølser, eller 200 gram av disse (lett gjort), så blir det fort nesten hele dagsrasjonen med karbs, på ketolyse eller skaldeman.

Vet dere om noen lavkarbopølser? Jeg har ikke funnet noen lett tilgjengelige såkalte "ketolysepølser" der jeg bor (Sandvika) og er egentlig på jakt etter pølser som finnes i normale butikker.

Så langt har jeg funnet denne (ikke smakt enda):

http://www.klikk.no/helse/dinkost/te...icle670814.ece

Alynna er avlogget   Min kostholdsfilosofi: Mest smak igjen for hver karbohydrat :) Ketolyse om jeg ønsker å gå ned i vekt. Svar med sitat