Vis enkelt innlegg
Gammel 14-05-11, 08:53   #1
|Ingrrid
Medlem
 
Medlem siden: Apr 2005
Innlegg: 272
|Ingrrid har en fantastisk aura rundt seg|Ingrrid har en fantastisk aura rundt seg

LCHF - bare for overvektige?

For fullt innlegg med bilder se her!

Her om dagen fikk jeg et interressant leserspørsmål, og jeg tenkte jeg skulle dele svaret med dere:
“Har du så mye å gå ned? Du ser jo kjempefin og slank ut på alle bildene du legger ut„

Hehe, jeg velger bilder med omhu Men takk takk!
Jeg har ikke så fryktelig mye å gå ned nei, og jeg er ikke overvektig. Hovedoppgaven jeg står fremfor er å få en sunn kropp som fungerer bra, og det gjorde den ikke på høykarbo (slapp, litt dvaskete, liten lyst til å trene, og VELDIG sukkeravhengig). For min del handler det mest om å stramme opp skinka og føle seg vel i kroppen, ikke minst bli kvitt sukkeravhengigheten og få et naturlig forhold til mat. Jeg har en tendens til å ty til mat gjennom følelser, spesielt eksamenstiden så spiste jeg konstant! Hadde med meg drops og mandariner og alt, hadde noe i munnen HELE tiden. I dag har jeg hatt første eksamens-lesedag på skolen – og det har gått HELT fint! Spiste lunch kl 12 som planlagt, ikke noe før og ikke noe etter, og jeg har ikke savnet det engang!
Altså, mål nr 1 er å komme i god form og føle at kroppen er min venn, og det er litt for mye fett på kroppen i forhold til hva som er praktisk og jeg føler meg vel i (men det er ikke snakk om fryktelig mye nei, jeg vil ha former!!). Det har blitt mye bedre etter at jeg har startet på LCHF, og gleder meg til jeg er tilbake der jeg var for 4 år siden, lett, smidig og godt trent! Har målene fra den tiden, og jeg nærmer meg for hver dag som går Husk; selv slanke mennesker kan ha godt av denne dietten (og TRENING), bare fordi man veier 50 kg, betyr ikke at man er sunn eller har en bra kropp!
Lykke til videre, håper du får like bra nytte av LCHF dietten som meg
Så fikk ejg et veldig fornuftig svar, som sikkert flere kjenner seg igjen i:
“Er SÅ enig med deg! Jeg er nesten redd for å si til folk at jeg har et lavkarbo-kosthold, for da angriper de meg med å si at jeg er tynn og slank! Alle tror at det bare er overvektige folk som kan ha det kostholdet. Det er få som vet at det er utrulig bra for helsen generelt. Jeg måtte bare spørre deg siden du har postet motivasjonsbilder av forskjellige jenter i bikini.. så har jeg hatt litt inntrykket av at du allerede var der Men det er jo selvsagt ingen som kjenner din kropp bedre enn deg selv ;p Jeg håper du når målene du har satt deg, og at du og kroppen trives„
Jeg fyller nok ikke skoene til Jennifer Aniston helt enda (I wish), men vi nærmer oss
Hvorfor går du på LCHF? Er det kun for å miste vekt?


Sist redigert av |Ingrrid : 14-05-11 kl 11:00.
|Ingrrid er avlogget   Min kostholdsfilosofi: LCHF Svar med sitat