Vis enkelt innlegg
Gammel 17-05-11, 18:38   #24
Kanutten
Seniormedlem
 
Kanutten sin avatar
 
Medlem siden: Jan 2007
Innlegg: 11.548
Kanutten er bare helt fantastiskKanutten er bare helt fantastiskKanutten er bare helt fantastiskKanutten er bare helt fantastiskKanutten er bare helt fantastiskKanutten er bare helt fantastiskKanutten er bare helt fantastiskKanutten er bare helt fantastiskKanutten er bare helt fantastiskKanutten er bare helt fantastiskKanutten er bare helt fantastisk

Sv: Men lavkarbo på telttur - hva tar man med?

Opprinnelig lagt inn av dakota, her.

Mange gode forslag, takk så langt!

Vekt er ikke en issue, men derimot plass. Vi skal laste kanoen med bikkjer og unge og oss selv, så det er begrensetmed plass... Vi pleier å pakke alt i vanntette "skipssekker". Dermed går det jo også an å legge disse under vann når vi slå leir!

Hvordan er det å fryse feks rømme?

Tubeost er en selvskrevet vare, baconosten er jo superlavkarbovennlig! Beef jerky og Jædersylte - not so much... Men altså, veldig mange gode tips, fortsett å komme!

Kan ikke dere ha et par skipssekker på slep etter kanoen?? Da holder deg seg kjølig hele veien??

Da eksen og jeg var på lavvoturer i hundgamle dager pleide vi alltid ha med bacon. Det holder seg lenge og især hvis man oppbevarer det i vann eller under våt mose i en myr. Godt innpakket seff..

Fiberrik er jo mettende og ganske så lavkarbo.

Du kan også lage på forhånd en frø/melblanding; linfrø, kli, sesamfrø, solsikkefrø, fiberhusk etc etc. Ta med råe egg og miks deg en pannekake. Rykende fersk hver gang.

Omtrent ihjelstekt kjøtt holder lenge og blir saftig igjen når det blir kokt opp i saus/kraft. Ta med buljong!

Har du mattermos kan du lage en saltlake som du kan ha kjøtt oppi.
Speket laks er nydelig! Speket sild like så.

Tørrfisk! Den er lett og bære og er nydelig å steke etter at den er utvannet! DET er gourmetmat! Klippfisk likeså!

Det er mye du kan ta med deg, det er kun fantasien og mengden som begrenser.

__________________
Æ står han a!
Kanutten er avlogget   Min kostholdsfilosofi: ♥ Lavkarbo ala Kanutt ♥ Svar med sitat