Sv: ADHD barn og lavkarbo
3 av mine 4 sønner har diagnosen...eller på den tiden het det MBD.
Disse tre er i dag 22, 26 og 27 år. Da de fikk diagnosen som små minimennesker var ikke navnet lavkarbo kjent i det hele tatt.
Jeg opplevde likevel at det å kutte ned på sukker og fint mel hjalp. I tillegg fant vi ut at alle ble helt propell av det oransje fargestoffet som fantes i noen vingummigodterier på den tiden + fargestoffet i toro sin tomatsuppe.
Jeg pleide å si når de var yngre at det er ingen sak å leve med MBD-barn; problemet er å få resten av verden til å godta at de bl.a. lærer i et annet tempo. F.eks er 26-åringen eneste jeg har hørt om som har blitt utvist fra søndagskolen fordi han ikke klarte å sitte stille 
Mine har ikke blitt medisinert (fikk tics og ble skikkelig deprimerte når ritalin ble blindtestet). I stedet har vi jobbet og trenet og aktivisert så godt vi har kunnet. Sykdommen forsvinner ikke med årene, men i dag har de alle greie liv der de godtar seg selv fullt ut.
__________________
En reise på 1000 mil begynner med 1 skritt.
|