Vis enkelt innlegg
Gammel 24-05-11, 16:00   #4
Bestemamma
Seniormedlem
 
Medlem siden: Jul 2010
Hvor: Sunnmøre
Alder: 64
Innlegg: 1.090
Bestemamma er virkelig snillBestemamma er virkelig snillBestemamma er virkelig snillBestemamma er virkelig snillBestemamma er virkelig snill

Sv: Dagbladet-reportasje: Diettene som virker

Opprinnelig lagt inn av Annne, her.

Link til reportasjen: http://www.dagbladet.no/2011/05/24/t.../mat/16642593/

-- konkluderer med at Lindberg er bra fordi det er variert, men at GI og blodsukker-kontroll er tull (som vel er hele filosofien bak Lindberg??)


Sjokkerende hvor lite reflekterte disse menneskene synes å være rundt de ulike diettene! Ingen trekker fram at det kan være kjempevanskelig å få i seg nok og riktig mengde energi og næringsstoffer på Raw food, eller at Superfoods er helt sinnsykt dyrt og stort sett har blitt slaktet av all vitenskap. Lavkarbo presenteres som en hurtigkur som man overhodet ikke kan gå på med barn i huset (!?!), og man trekker igjen fram dette med kolesteroløkning hvis man spiser for mye fett, og at fett er svært energirikt og derfor ikke vil egne seg til vektreduksjon.

I tillegg påstås det at man ikke spiser grønnsaker (!!!) eller vegetabilsk mat på lavkarbo, og at man ikke kan trene fordi muskellagrene vil være tømt for energi. Selv spiser meg minst like mye grønt som jeg gjorde før, om ikke mer! For ikke å snakke om frø og nøtter, som også trekkes fram som sunt..

Og min personlige favoritt: Man må spise "vanlig mat".. Uten noen videre forklaring enn at dette har være "norske anbefalinger i årtier"

Akk..

Helt enig...Akk.......

__________________


Bestemamma er avlogget   Min kostholdsfilosofi: Endret fra egenkomponert til LCHF med vekt på ketogent....Nå litt mer karber, men fortsatt i ketose. Svar med sitat