Vis enkelt innlegg
Gammel 25-05-11, 14:20   #3
fremtid
Medlem
 
Medlem siden: May 2011
Hvor: akershus
Innlegg: 92
fremtid er på en erverdig vei

Sv: telle kalorier?

Opprinnelig lagt inn av ibsan, her.

Hei folkens,
Jeg er ny på forumet og ny i forhold til lavkarbo-diett (ikke så ny i forhold til diett...)

Startet dette herlige nye lavkarbolivet på lørdag. Merker at jeg begynner å komme mer inn i det nå (nye være takket min herlige forlovede som slang seg med/ oppmuntret til dette selv om han ikke trenger det)

Jeg fører alt jeg spiser inn i en app. på iphonen min så det er enklere å "track'e" det jeg spiser og hva jeg spiser.
Jeg har ikke hatt en innledningsperiode med under 20 g karbo per dag, men ligger nå på ca 50 g per dag (litt mer de dagene jeg trener... føler jeg trenger en banan og litt karbo etter styrketrening).

Det jeg imidlertid lurer på er: teller dere andre kaloriene i tillegg til karbohydratene?
jeg ser at jeg ligger på omkring 1900- 2000 kalorier.

hadde vært fint å høre hva dere andre gjør!

Jeg er ny her i forumet jeg også, men ikke ny når det gjelder vektreduksjon. Prøvd div. metoder og ikke gjennomført det, var på en diett som skulle være lavkarboinspirert i fjor og gikk ned 7-8 kg, men har lagt på meg det igjen og litt til, tror grunnen er at jeg kunne alt for lite om lavkarbo dietter/livsstil og var altfor streng mot meg selv. Og gjorde en del feil, mistet motivasjonen da jeg fikk benhinnebetennelse i skinnbennene, etter for mye intensiv trening og ikke godt godt kosthold.

Jeg teller ikke kalorier nei..tenker mest karber. Jeg spiser ikke frukt heller, har veldig lyst, men tillater meg ikke det nå, men gjerne litt bær.
Jeg syns at en proteinshake gjør susen etter trening

Jeg antar at jeg må begynne å telle kalorier om vekten står stille på et tidspunkt og kutte ut pepsimaxen må jeg sikkert også etterhvert.

__________________

fremtid er avlogget   Min kostholdsfilosofi: Mindre karber, mer mosjon. Svar med sitat