Vis enkelt innlegg
Gammel 05-06-11, 02:11   #7
BenteR
Seniormedlem
 
BenteR sin avatar
 
Medlem siden: Mar 2011
Hvor: 770 meter over havet
Innlegg: 4.055
BenteR er bare helt fantastiskBenteR er bare helt fantastiskBenteR er bare helt fantastiskBenteR er bare helt fantastiskBenteR er bare helt fantastiskBenteR er bare helt fantastiskBenteR er bare helt fantastiskBenteR er bare helt fantastiskBenteR er bare helt fantastiskBenteR er bare helt fantastiskBenteR er bare helt fantastisk

Sv: Fordeling av ingredienser i et måltid

Insulin vil produseres og slippes ut hver gang blodsukkeret øker (eller om man for eksempel får feber eller sykdom).
Kroppen er en genial tingest som hele tiden på en smidig måte produserer og slipper ut de stoffene vi trenger, f.eks. insulin, et særdeles viktig hormon i kroppen vår.
For å sette det på spissen vil kroppen slippe ut insulin nok til å få blodsukkeret ned på vanlig nivå enten man spiser en tomat eller ei hel bløtkake (forutsatt at man ikke har dibaetes da)

__________________
En reise på 1000 mil begynner med 1 skritt.
BenteR er avlogget   Min kostholdsfilosofi: diabetiker, max 5 karbo pr.måltid Svar med sitat