Vis enkelt innlegg
Gammel 17-06-11, 23:43   #9
Kitt
Seniormedlem
 
Kitt sin avatar
 
Medlem siden: Jan 2008
Hvor: Asker
Alder: 57
Innlegg: 18.153
Kitt er bare helt fantastiskKitt er bare helt fantastiskKitt er bare helt fantastiskKitt er bare helt fantastiskKitt er bare helt fantastiskKitt er bare helt fantastiskKitt er bare helt fantastiskKitt er bare helt fantastiskKitt er bare helt fantastiskKitt er bare helt fantastiskKitt er bare helt fantastisk

Sv: Hjelp til artikkel om lavkarbo

Opprinnelig lagt inn av Lemen, her.

Jeg synes at det bør komme frem forskjellen på kostindusert ketose, og ketoacidose. Kostindusert ketose som vi på lavkarbo driver med er ikke farlig, ketoacidose er derimot veldig farlig og oppstår når en med diabetes 1 får alvorlig lavt blodsukker.

Ser ut som om f.eks Wenche Frølich ikke vet det engang i følge denne tråden her:
http://forum.lavkarbo.no/showpost.ph...77&postcount=1

Vet du? Nå er det du som sprer usannheter!
Ketoacidose har slett ikke med LAVE blodsukkerverdier å gjøre. Det er når blodsukkeret blir veldig høyt pga mangel på insulin at denne tilstanden opptrer!

__________________

Sist redigert av Kitt : 17-06-11 kl 23:49. Årsak: Presisering!
Kitt er avlogget   Min kostholdsfilosofi: Syns "Less carbs" høres fornuftig ut! ;) Svar med sitat