Tråd: Vondt i øret
Vis enkelt innlegg
Gammel 23-06-11, 15:30   #7
Vidundra
Medlem
 
Vidundra sin avatar
 
Medlem siden: Jun 2011
Hvor: Oslo
Innlegg: 66
Vidundra er ny på veien

Re: Vondt i øret

Hvis problemet har vært kortvarig, kan det tenkes at du har en liten ørebetennelse. Smerter i øret og redusert hørsel er typiske symptomer på det, særlig hvis du i tillegg har hatt en litt redusert allmenntilstand.

Dersom det derimot har vedvart en stund, og du ellers føler deg helt fin, kan det godt finne på å være knyttet til noe muskulært rundt nakkeregionen, som noen allerede har påpekt.

Dessverre er det slik at det finnes fastleger som ikke tar sine pasienters bekymringer på alvor, og som ikke tenker seg godt nok om når de skal finne en diagnose. (Min gamle fastlege mente at mine intense magesmerter måtte skyldes stress, for jeg hadde ikke noe forhøyet CRP. To uker senere ble jeg innlagt på sykehus med akutt galleblærebetennelse pga enorme mengder gallestein.) Så ikke gi deg selv om fastlegen ved første besøk sier at du burde "høre etter på hva folk sier" - dette er jo en tullete løsning; hvordan skal det f.eks. hjelpe mot smertene?

__________________


Vidundra er avlogget   Min kostholdsfilosofi: Ketose? Kanskje? Svar med sitat