Vis enkelt innlegg
Gammel 28-06-11, 20:35   #39
teakrist
Nytt Medlem
 
Medlem siden: Apr 2010
Innlegg: 1
teakrist er på en erverdig vei

Sv: Diabetes type 1 og lavkarbo

Hei!

Jeg er 21 år og har hatt diabetes type 1 siden begynnelsen av april i år. Fikk som alle andre råd om et kosthold med mye grovt korn osv osv. Men jeg undersøkte masse om andre måter å leve med diabetes på. 15 juni, etter å ha vært på Dr. Hexebergs klinikk, la jeg om kosten til lavkarbo, og har vært HELT UTEN insulin siden. Fantastisk!
Jeg har selvsagt fortsatt relativt god insulinproduksjon, så det blir sikkert litt flere utfordringer når den forsvinner. Men jeg har det bare SÅ BRA! Alle som har nyoppdaget diabetes bør virkelig få tips om lavkarbo.
Blodsukkeret mitt er utrolig stabilt. Fordi jeg ikke tar noe ekstra insulin, har jeg ikke hatt noen følinger, og bare 2 (!) målinger på over 8 mmol.
Jeg er alltid god og mett, er ikke redd for å gjøre ting i frykt av følinger osv, og glemmer noen ganger at jeg faktisk er "syk". Heia kostreform!

__________________


teakrist er avlogget   Min kostholdsfilosofi: Diabetes Type 1 med Dr. Hexebergs kostholdstips Svar med sitat