Vis enkelt innlegg
Gammel 11-07-11, 17:42   #7
Kitt
Seniormedlem
 
Kitt sin avatar
 
Medlem siden: Jan 2008
Hvor: Asker
Alder: 57
Innlegg: 18.153
Kitt er bare helt fantastiskKitt er bare helt fantastiskKitt er bare helt fantastiskKitt er bare helt fantastiskKitt er bare helt fantastiskKitt er bare helt fantastiskKitt er bare helt fantastiskKitt er bare helt fantastiskKitt er bare helt fantastiskKitt er bare helt fantastiskKitt er bare helt fantastisk

Sv: Et par spørsmål til de som lever på Generell lavkarbo

Alt under 150g karbohydrater pr døgn regnes som lavkarbo!
Altså er 72g sånn ca midt på treet!
Noen er veldig strenge på hvor karbene kommer fra, mens Lutz faktisk sier at så lenge du holder deg under 72, spiller det ingen rolle om det er fra blomkål eller wienerbrød!
Jeg liker bittelitt mais og gulerot i min salat og dropper heller poteter, ris og pasta, spiser Fiberrik, men dropper loff og rundstykker!

Jeg er også i målbar ketose opptil ca 50 karber. År med utprøving har vist at for effektiv vektnedgang bør jeg ligge rundt 30!
De som tror de må holde seg under 15 er i mindretall og har som regel ikke prøvd ut å være i andre enden av skalaen.

Ideelt sett skal man på ketolyse starte opp med 15, ikke mer eller mindre, og så finne sitt nivå etter hvert!

__________________
Kitt er avlogget   Min kostholdsfilosofi: Syns "Less carbs" høres fornuftig ut! ;) Svar med sitat