Vis enkelt innlegg
Gammel 09-08-11, 11:56   #5
smgj
Seniormedlem
 
smgj sin avatar
 
Medlem siden: Jun 2011
Hvor: Østfold
Alder: 51
Innlegg: 6.228
smgj er bare helt fantastisksmgj er bare helt fantastisksmgj er bare helt fantastisksmgj er bare helt fantastisksmgj er bare helt fantastisksmgj er bare helt fantastisksmgj er bare helt fantastisksmgj er bare helt fantastisksmgj er bare helt fantastisksmgj er bare helt fantastisksmgj er bare helt fantastisk

Sv: Hvor mye mat skal han ha?

Ikke se på kalorianbefalingene på diett.no. De er basert på vektreduksjon gjennom sult.

- Ja, man spiser ofte mer de første dagene. Det gjelder spesielt om man har "slanket seg" før. Dette pleier å falle av seg selv om man bygger kostholdet på "ordentlig" mat.

Som aktiv mann (både i jobb og fritid) er ikke 3000 kalorier så utrolig. Gi det en sjanse i 14 dager. Har ikke apetitten stabillisert seg til da kan dere alltids telle kalorier.

Jeg tror forøvrig det er mye enklere å få til dette om man tar det litt pent. Konsentrer dere om å kutte ut problemene (f.eks mel, sukker, brus, juice, sjokolade, potetgull, brød! - alt etter hva som er deres problem) og så kan dere jobbe inn detaljene (mer grønnsaker, riktigere fettfordeling, riktig frukt og bær, sunn snacks) etter hvert. Ingen vits i å gjøre det vanskelig for seg selv om det ikke er nødvendig. Det eneste som er litt viktig er at dere forsøker å velge langsomme karbohydrater når dere spiser karbohydrater. Så heller frukt enn sukker. Heller grønnsaker og nøtter enn fersk eller tørket frukt. Heller vann/kaffe/te/farris enn juice/brus. Heller blomkål"ris" enn potet eller pasta. Og heller litt potet enn masse.

Du skal også vite at karbohydrater driver insulin til å svinge - og svingende insulin i praksis sier til kroppne "lagre fett!, nei - bruk fett! (rekker ikke å få igang fettforbrenningen -> sulten -> dytte inn litt mer karbohydrater), lagre fett!"...
Spiser dere mat som holder insulinet nede vil denne vonde kjeden brytes og kroppen vil lære å tære på fettet igjen - når den ikke har fett i mage/tarm.

Men - vær forberedt på at den første 1-2 uka kan kjennes "rar". Spesielt om dere tar alle omleggingene på en gang. En kropp som er vant med å forbrenne karbohydrater blir litt grinete til den får omstilt seg.

__________________
Fant (og mistet igjen) matchvekta under candida- og eliminasjonsdiett ifm. stoffskiftesykdom. Forsøker nå å finne den igjen med inspirasjon fra Primal Blueprint
smgj er avlogget   Min kostholdsfilosofi: Primal Blueprint - tåler begrenset melk (lett laktoseintolerant) og glutenholdig mel enda dårligere. Svar med sitat