Vis enkelt innlegg
Gammel 29-08-11, 01:40   #5
BenteR
Seniormedlem
 
BenteR sin avatar
 
Medlem siden: Mar 2011
Hvor: 770 meter over havet
Innlegg: 4.055
BenteR er bare helt fantastiskBenteR er bare helt fantastiskBenteR er bare helt fantastiskBenteR er bare helt fantastiskBenteR er bare helt fantastiskBenteR er bare helt fantastiskBenteR er bare helt fantastiskBenteR er bare helt fantastiskBenteR er bare helt fantastiskBenteR er bare helt fantastiskBenteR er bare helt fantastisk

Sv: Hvor viktig er det å få i seg fett når man er på LK diett?

Når det gjelder dokumentasjon på at man tar av selv om man spiser store mengder fett, finner du masse bevis på, ved og lese hva folk her inne opplever
I mange år har ernæringsekspertene hevdet at fett er farlig og karbohydrater (ikke fra sukker og fint mel) er supersunt. En del av disse ekspertene kommer garantert til å tviholde på denne oppfatningen i flere ti-år fremover, selv om stadig flere får sykdommer som bedrer seg når man kutter i karbohydratene.
At fett er viktig når man kutter hardt i karbohydratene er helt sant.
Kroppen trenger fett for å omdanne det til energi når den ikke lenger får nok karbohydrater til dette.
Jeg får rimelig kjapt hodepine og blir skikkelig slapp om jeg spiser for lite fett en dag, så for meg er det helt naturlig og spise fett.

__________________
En reise på 1000 mil begynner med 1 skritt.
BenteR er avlogget   Min kostholdsfilosofi: diabetiker, max 5 karbo pr.måltid Svar med sitat