Vis enkelt innlegg
Gammel 05-10-11, 13:25   #7
Huldr
Gudinne
 
Huldr sin avatar
 
Medlem siden: Apr 2004
Hvor: Oslo
Alder: 53
Innlegg: 11.131
Huldr er bare helt fantastiskHuldr er bare helt fantastiskHuldr er bare helt fantastiskHuldr er bare helt fantastiskHuldr er bare helt fantastiskHuldr er bare helt fantastiskHuldr er bare helt fantastiskHuldr er bare helt fantastiskHuldr er bare helt fantastiskHuldr er bare helt fantastiskHuldr er bare helt fantastisk

Sv: ME og Circadin (melatonin)

Opprinnelig lagt inn av smgj, her.

Oi!
1,5mg melatonin er nok for innsovning hos meg. Jeg bruker det av og til og begynte å dele tablettene (3mg slow release) etter at jeg leste at større doser ofte ikke virket, men heller bivirket... Jeg tar den også etter tannpussen.

Melatonin forhindrer ikke at jeg våkner om natta (merker ingen forskjell på 3mg og 1,5mg der), men det har veldig god innsovningsvirkning hos meg.

Jeg har altså ikke ME.
Og magnesium virker ikke på meg.

Nei, jeg kom på det - jeg burde kanskje ikke snevret det inn til ME-pasienter . Jeg har jo stoffskifteproblematikk også, som deg.

Jeg tenkte litt på det, at jeg kanskje tok en "overdose" ... og nå når jeg leser det du skriver kan det jo virke som det bekrefter den tanken. For jeg tror ikke jeg har reagert slik på 2 mg - kan hende jeg kan prøve igjen med mindre dose da

Huldr er avlogget   Min kostholdsfilosofi: Intuitivt Svar med sitat