Vis enkelt innlegg
Gammel 20-10-11, 08:58   #2
plastbox
Seniormedlem
 
Medlem siden: Dec 2008
Hvor: Tønsberg
Alder: 39
Innlegg: 511
plastbox er virkelig snillplastbox er virkelig snillplastbox er virkelig snillplastbox er virkelig snill

Sv: Dere som har gått ned mange kg, skriv deres slankehistorie her!

Opprinnelig lagt inn av hypah, her.

Det er temmelig umulig å leve på lavkarbokur OG samtidig trene knallhardt på et høyt nivå og tro man klarer yte maks. Det er min erfaring, jeg MÅ ha enorme mengder karbohydrater under særdeles krevende fysisk hard trening over tid, og rett i etterkant av anstrengelser. Men over tid så er min output vesentlig større enn inputen. Bevissthet om lavkarbo/mellomkarbo diett, 4x4 intervalltrening (ja du må tåle smerte, men intervaller er jo ikke noe ift eksvis pulverkur og en pulverkur vil du vel ikke tilbake til vel?) og 4-5 liter vann om dagen (vann, grønn te, sitronvann og diet coke) er en bombesikker oppskrift for å tape mye vekt, veldig raskt og samtidig komme i svært god fysisk form. Er du svært overvektig og følger du eksvis 17 day diet samt mitt treningsprogram så kan jeg garantere deg minst 1-3 kg pr uke.

Får starte med å gratulere med at du har funnet noe som fungerer for deg, og legge til at jeg er litt misunnelig på selvdisiplinen din når det kommer til trening.

Må dog korrigere deg litt.. Trening for å tape vekt er bevist ineffektivt gang på gang på gang. Ref. artiklene under skrevet av Pål Jåbekk, som har mastergrad i treningsvitenskap og er en rev når det kommer til å analysere vitenskaplige studier.

What is the best exercise for fat loss?
What is the best exercise for fat loss? Part II
What is the best exercise for fat loss? Part III
What is the best exercise for fat loss? Part IV
What is the best exercise for fat loss? Part V - the conclusion

Det er klart at trening er fantastisk for formen, men for folk flest vil kroppen kompensere for det økte energiforbruket med mer sult og høyere energiinntak. For noen som allerede er (svært) overvektige er treningen vanskelig og kroppens reguleringsmekanismer så på tur at de ikke har sjans i havet med trening alene (med mindre de blir pushet gjennom sinnsyke opplegg alá The Biggest Looser).

Angående treningsytelse. Novak Djokovic og Bjørn Ferry blandt andre ville nok si seg svært uenige. De eneste idrettene der den eksplosive men kortvarige energien karbohydrater gir virkelig gir deg en fordel er ting som sprint og styrkeløft. For din type trening -særlig de lange løpene- vil det å gi kroppen noen uker til å tilpasse seg ketose være langt, langt mer fordelaktig. Når ketonene er på plass i blodet er de en mer enn rask nok energikilde for utholdenhetssport, man går aldri tom for dem i motsettning til glukose (karbohydrat), og fettbasert forbrenning produserer ikke melkesyre.

plastbox er avlogget   Min kostholdsfilosofi: Egenkomponert; ketose Svar med sitat