Vis enkelt innlegg
Gammel 27-10-11, 14:33   #14
Yasi
Juniormedlem
 
Yasi sin avatar
 
Medlem siden: Aug 2011
Innlegg: 36
Yasi er ny på veien

Sv: Mandelkake med vanilje- og sjokoladekrem - den beste jeg har smakt hittil!

Opprinnelig lagt inn av Imse, her.

Resultatet med avfettet mandelmel kan bli ille av den grunn at mandelmel trekker til seg noe voldsomt med væske, langt mere enn hvetemel. Så bruker man mandelmel vil man få en stor tørr klump. Malte mandler oppfører seg helt anderledes.

Men det mandelmelet du linket til er malte mandler, ikke avfett mandelmel, så det det er helt ok å bruke. Men det kan være greit å opplyse om at i oppskriften gjelder malte mandler og ikke avfettet mandelmel. Mandelbunn med malte mandler blir veldig saftig og godt!

Ok, takk for info Da skal jeg rette på det Jeg har alltid brukt den jeg har linket til, og derfor aldri merket noe som helst til det du nevner her :P Men jeg skjønner nøyaktig hva du mener, for resultatet mitt ble helt annerledes sist jeg brukte malte mandler i en oppskrift hvor det var oppgitt mandelmel..

__________________
Min blogg: Yasi
Yasi er avlogget   Min kostholdsfilosofi: Supermat/generell LCHF Svar med sitat