Sv: Linjemannen før/etter
Opprinnelig lagt inn av Linjemannen, her.
På tirsdag har jeg tenkt å få tatt en inbody720 analyse.
Da var den unnagjort - og det var jo interessant.
Vekt - 93,5 kg.
Fettprosent - 13,9%
Viceralfett område - 76,2 cm3
Helsescore - 98 poeng.
Det mest interessante for min del var viceralfett område. Det er dette som er det heleskadelige fettet som lagres rundt organene i buken. Alt over 100cm3 er ugunstig. Min måling var meget bra. Lå i normal området, men bedre enn alders-meridian.
Fettprosenten bør ligge mellom 10 og 20 %. Når jeg måles til 13,9 så er det en score som er veldig bra. Skal sixpacken helt frem i dagen, så må jeg ned mot og kanskje under 10%.
Vekten er høy - indikerer en BMI på 27,9 - men det skyldes muskler! Høy muskelmasse i hele kroppen - godt over normalområdet. Muskelmassen er godt balansert mellom over og underkropp.
Helsescore på 98 poeng forteller at jeg ikke bør gå ned i vekt, med mindre det er av "idrettslige" hensyn - for å bli sterkere, øke cardiovaskulær kapasitet eller fordi jeg setter meg andre konkrete mål som skal oppnås. Alt i alt var det - etter hva jeg ble fortalt - en av de beste testene de hadde tatt!
Så da trekker jeg meg stille og rolig tilbake til sofaen, finner frem chipsskålen, heller coca cola i glasset og takker for denne gang! (Og de som sier jeg bør ta slike tester med en klype salt, de kan bare gå å legge seg.)

|