Sv: Magnesium, migrene, leggkramper
Opprinnelig lagt inn av mio87, her.
heisann
jeg tar 2 ketolysemagnesium om morgenen og 2 om kvelden. en stund virket det som at det virket veldig bra forebyggende for migrenen min - da den ble bedre. men nå i det siste har jeg fått betydelig mer migrene, og inatt hadde jeg også leggkrampe. noen som kan svare på hva dette kan tyde på? er det noen måte og lese dette/noe jeg kan prøve?
takker for all hjelp.
Har du endret kostholdet i seinere tid? Har du startet med kalsiumtilskudd/mer melkeprodukter? Har du hatt diarré? Min umiddelbare tanke er at du ikke får i deg nok magnesium lenger av en eller annen årsak. Det kan komme av økt utskillelse eller redusert opptak eller større behov.
Se disse sidene om du ikke kan øke magnseiumen i kosten en del. Det meste av næringsstoffer tas bedre opp fra kost enn fra pille.
http://www.vaughns-1-pagers.com/food...sium-foods.htm
http://www.healthaliciousness.com/ar...-magnesium.php
http://www.whfoods.com/genpage.php?t...trient&dbid=75
__________________
Fant (og mistet igjen) matchvekta under candida- og eliminasjonsdiett ifm. stoffskiftesykdom. Forsøker nå å finne den igjen med inspirasjon fra Primal Blueprint
|