Sv: Ingen vektnedgang på 11 dager - smertestillende
Først... tre uker er veldig kort tid, alt i alt. Elleve dager uten vektnedgang er slett ikke så lenge at det er relevant å begynne å endre på ting eller bli bekymret. 
Hva angår medisiner - ja, man kan stagnere litt av smertestillende (spesielt NSAIDer er kjente syndere) men det er mer sannsynlig at det er sykdom og smerter som gjør at kroppen din stresser. Alle former for stress kan slå negativt ut i form av vannsamling og generelt ulykkelig skrott. Så jeg synes ikke at du IKKE skal ta medisinene du trenger, ei heller nødvendigvis klandre dem - men fokuser på å bli frisk, så skal du se at kroppen får overskudd til å tenke på vektnedgang igjen.
At leddsmertene har blitt verre i ketose - forhåpentligvis er dette et overgangsfenomen! Kan det hende at leddgikten også reagerer på annen infeksjon i kroppen (UVI)? (Har ME og autoimmun sykdom selv, og alt henger sammen, for meg - en infeksjon noe sted får fort "alt" til å bli mye verre...)
|