Sv: stevia fra iherb og maltodexin
Maltodextrin er det som er 99% av vekten i strøsukrene Splenda, Natreen, Canderel, ... Uansett hva som er benyttet som virkestoff for å få massen søt. Eneste unntak for dette er Sukrin (som jeg ikke kommer inn på igjen i dette innlegget).
Hvis du derimot kjøper flytende natreen, splenda eller stevia er det uten maltodextrin og bulket enten med alkohol eller vann (så det er fremdeles 1% virkestoff). Jeg har en Stevia her hjemme som ikke er bulket med maltodextrin. Har en liten måleskje som er på størrelsen med datter mins lillefingerneil og som rommer 45mg med pulver. Dette tilsvarer 1,5ts med sukker (8g) eller 1,5ts med granulert søtning (750mg (99% maltodextrin))
1/64-del av en ts høres jo ut som min da. Håper du og har fått måleskje for det er så og si umulig å måle opp 1/64-del vil jeg tro (jeg har problemer med å få til 1/2 ts med ting jeg)
__________________
Normalvektig siden 22.06.21 
Sist redigert av sylwester : 30-11-11 kl 01:34.
|