Vis enkelt innlegg
Gammel 04-01-12, 10:31   #2
Cyan
Supermoderator
 
Cyan sin avatar
 
Medlem siden: May 2005
Hvor: Oslo
Alder: 45
Innlegg: 3.060
Cyan er bare helt fantastiskCyan er bare helt fantastiskCyan er bare helt fantastiskCyan er bare helt fantastiskCyan er bare helt fantastiskCyan er bare helt fantastiskCyan er bare helt fantastiskCyan er bare helt fantastiskCyan er bare helt fantastiskCyan er bare helt fantastiskCyan er bare helt fantastisk

Sv: Hvor går grensen til ketogent kosthold?

Dette kan variere veldig fra person til person, så dette er noe hver enkelt må prøve seg frem til. Å starte på 20 gram KH per dag er et greit utgangspunkt. Her vil de aller fleste være i ketose. Så kan du eventuelt begynne å øke litt etterhvert for å finne hvor akkurat din grense går, eller du kan holde deg rundt 20 kh om du trives med det.

Selv merker jeg at når jeg har spist ketogent lenge så kan jeg godt ligge endel høyere på karbene en liten periode uten å falle ut. Men om jeg bare har vært i ketose en kort stund så er det ikke så mye ekstra som skal til. Jeg er forøvrig i ketose på rundt 25-30 gr. KH, men jeg har ikke sjekket hvor høyt min grense går.

Cyan er avlogget   Min kostholdsfilosofi: Moderat lavkarbo + trening Svar med sitat