Vis enkelt innlegg
Gammel 24-01-12, 18:10   #17
svingstangdeluxe
Medlem
 
svingstangdeluxe sin avatar
 
Medlem siden: Dec 2011
Innlegg: 126
svingstangdeluxe er på en erverdig vei

Sv: Hvor stort utbytte av gruppetimer?

Poenget var at spinning + styrke i dei mørke månadane gjer meg i god stand til å gå ei veke i fjellet m 10-12 kg på ryggen i sju-åtte timer pr dag. Dette har eg praktisert i mange år. For øvrig enig i at spinning og tilsvarande er særs effektivt. Særlig intervall. Og særlig med ein god instruktør.
Som variasjon vil eg også slå et slag for ei god svømmeøkt (1500 m er "god" på mitt nivå). Så får ein plutselig gjort veldig masse på ein gang.
Sjølv har eg lyst at treninga skal ta minst mulig tid, men ha mest mulig effekt. Då er saltimane inspirerende. Så eg slår et slag for det! Men har jo masse venner som svergar til jogging, rulleski osv osv på eiga hand.
Å trene styrke på senteret syns eg er ineffektivt.. Må ventepå andre osv. Har innredet vektrom i kjelleren ved sida av vaskerom. Då blir det multitasking: høyre etter ungane, legge sammen klær osv mellom kvart sett. Min definisjon av saltimar er forresten kun spinning. Zumba, aerobic,step osv er ikkje mi greie...må jo tenke då
Etter utsjånaden på dei som kjem ut av dei timane, så ser det virkelig ut som det er bra:-) og blide er dei.

__________________





svingstangdeluxe er avlogget   Min kostholdsfilosofi: Ketogent Svar med sitat