Vis enkelt innlegg
Gammel 16-11-05, 20:18   #1
Anne
Tar i mot hjelp....
 
Anne sin avatar
 
Medlem siden: Mar 2004
Hvor: Østlandet
Innlegg: 22.191
Anne er bare helt fantastiskAnne er bare helt fantastiskAnne er bare helt fantastiskAnne er bare helt fantastiskAnne er bare helt fantastiskAnne er bare helt fantastiskAnne er bare helt fantastiskAnne er bare helt fantastiskAnne er bare helt fantastiskAnne er bare helt fantastiskAnne er bare helt fantastisk

Annes kyllingsuppe

Annes Kyllingsuppe

4 personer

1 kylling
2 løk
10 dl vann+ 1 hønsebuljongterning
Saften av en sitron
Et par persillekvaster
1 purre
1 gulrot
ca 25 g sellerirot
1-2 ss smør
2 ss mel....etter ønske
4 dl melk eller 50/50 melk fløte
estragon

1.
Del kyllingen i 4 og vask godt.. Skrell løk og skjær den i fire båter. Kok opp vannet med buljongen og sitronsaften. legg i kyllingstk, løken og persillen. La alt koke under lokk på svak varme i ca 30-40 min. Skum av.

2.
Ta opp kylling og fjern skinn og bein før den blir kald (lettere å få av på varm kylling). Skjær kjøttet i pene skiver/biter. Skyll purren og skjær i skiver. Skrell selleri og gulerot. Skjær dem i tyyynne strimler a 3-4 cm.

3.
Fres grønnsakene i en kjele. Dryss over mel og spe med melken og 6 dl avsilt buljong. La koke i 5-10 min. Legg i kyllingstk og gi suppen et oppkok.

4. Server suppern garnert med estragon og gjerne en rømmeklatt

Jeg har ofte litt mer grønnsaker i en beskrevet her.....og ha i grønnsaker etter smak og lyst.

Vel bekomme......

__________________
2007 var mitt år. 2008 ble enda bedre og 2009 var topp. 2010 ble et blandingsår, men nå kommer et fantastisk 2011 Prøver igjen for 2012... og på nytt i 2013...så kom 2014 med masse glede og tre nye barnebarnog nå er det 2017 og enda to nye barnebarn
Anne er avlogget   Min kostholdsfilosofi: Lindberg og MUP Svar med sitat