Vis enkelt innlegg
Gammel 22-02-12, 23:07   #4
Yrla
Seniormedlem
 
Yrla sin avatar
 
Medlem siden: Jun 2011
Innlegg: 4.612
Yrla har veldig mye å være stolt avYrla har veldig mye å være stolt avYrla har veldig mye å være stolt avYrla har veldig mye å være stolt avYrla har veldig mye å være stolt avYrla har veldig mye å være stolt avYrla har veldig mye å være stolt avYrla har veldig mye å være stolt av

Sv: Hjelp! Får eg i meg for lite vitaminer?

Opprinnelig lagt inn av Bella1, her.

Jeg er ganske ny, og har google og søkt i dagesvis. Jeg har lest litt om det, men ingen tidligere tråder har gitt konkrete svar. Så mine spørsmål er:

Kan jeg spise omega 3 fra møllerens? Jeg er livredd for å få i meg for lite vitaminer, siden jeg bare liker blomkål, brokkoli og løk av det man kan spise på lavkarbo.

Kan jeg spise multivitamin fra gerimax f.eks? Vist ikke, hvilken multivitamin kan jeg spise?

Kan man spise bønner i tomantsaus? Så en oppskrift med det her på siden. Men er jo sukker i tomatsausen!

Hvilken frukt kan jeg spise?

Tusen takk for svar

Klart du kan ta møllerens tran og gerimax. Du kan også få billigere og minst like bra kosttilskudd på iherb.com. F.eks denne:http://www.iherb.com/Nutricology-Mul...ules/3460?at=0
noen på iherb inneholder for store doser i forhold til hva som er tillatt i Norge. Da særlig for store doser b vitaminer, selv om det ikke er farlig i store doser siden de er vannløselige.C vitamin er også ofte i for store doser (mer enn 200 mg).

Du kan spise bønner senere, ikke i fase 1, og ikke med tilsatt sukker.
Frukt kommer senere. Da er det banan og druer som skal unngåes, mens grapefrukt har minst karbohydrater. Bær kan du spise senere. Se på atkins.com, der står det hva du kan spise i de forskjellige fasene.

__________________
Do what you like!

Sist redigert av Yrla : 22-02-12 kl 23:21.
Yrla er avlogget   Min kostholdsfilosofi: lavkarbo Svar med sitat