Vis enkelt innlegg
Gammel 20-04-12, 11:08   #21
smgj
Seniormedlem
 
smgj sin avatar
 
Medlem siden: Jun 2011
Hvor: Østfold
Alder: 51
Innlegg: 6.228
smgj er bare helt fantastisksmgj er bare helt fantastisksmgj er bare helt fantastisksmgj er bare helt fantastisksmgj er bare helt fantastisksmgj er bare helt fantastisksmgj er bare helt fantastisksmgj er bare helt fantastisksmgj er bare helt fantastisksmgj er bare helt fantastisksmgj er bare helt fantastisk

Sv: Ny måned, ny lenke fra Fitnessbloggen: Kukerundt-syndromet

Men over på en annen tangent... Sånn som jeg forstår fitnessbloggen så er det å kukerundt det samme som "redsel for å bli svett og sliten", en tro på at man skal kunne trene på så lav intensitet at man ikke blir svett - og fremdeles oppnå de samme resultatene som ved høyere innsats (les svette og stølhet). Og gjerne med et kraftig spark til (unødvendig) balansetrening.

Her har jeg lyst til å si at for en del ikke friske mennesker er faktisk dette den innsatsen man klarer. Ikke fordi man blir sliten der og da - men fordi man betaler dyrt dagen etter. Igjen - dette gjelder ikke for normalt friske. Jeg ser da bort fra balansetreningen her.

Så over til det jeg egentlig tenkte på...

Vi ser jo det samme innen kosthold. Jeg mener "erstatningsvarekostholdet" er en variant av trenings-kukerundt... Dette henger sammen med min - høyst personlige - oppfatning av at enn velfungerende kropp trenger skikkelig drivstoff.... og at man ikke får bedre resultater ut enn det man putter inn.

Men igjen - av og til er dette (erstatningsvarekosthold og/eller kukerundttrening) de trinnene man trenger på veien. Det er bare veldig synd om man strander der - og fremdeles tror at man skal oppnå full uttelling.

__________________
Fant (og mistet igjen) matchvekta under candida- og eliminasjonsdiett ifm. stoffskiftesykdom. Forsøker nå å finne den igjen med inspirasjon fra Primal Blueprint
smgj er avlogget   Min kostholdsfilosofi: Primal Blueprint - tåler begrenset melk (lett laktoseintolerant) og glutenholdig mel enda dårligere. Svar med sitat