Vis enkelt innlegg
Gammel 26-04-12, 22:42   #8
MayBritt80
Juniormedlem
 
MayBritt80 sin avatar
 
Medlem siden: Apr 2012
Hvor: Stange
Alder: 45
Innlegg: 18
MayBritt80 er på en erverdig vei

Sv: Kan Lavkarbo kombineres med et kosthold uten melkeprodukter, gluten og gjær

Opprinnelig lagt inn av smgj, her.

Kommer an på hvor strikt du vil være. Jeg - som 100% mot telling - vil anbefale deg å telle et par-tre dager sånn at du får en viss føling med hvor dine karbohydrater kommer fra. (Det kommer jo an på hvor mye du bruker, hvor ofte osv. Og hvilken lavkarboretning du ønsker "å bekjenne" deg til. )

Helt generelt så er kokosmelk/-fløte et bedre valg på et lavkarbokosthold siden det inneholder bra fett og lite karbohydrater. Det er jo derfor det kalles lavkarbo... ikke sant.

Har ikke så innmarig mye kunnskap om lavkarbo så aner ikke hvilken retning jeg vil bekjenne meg Men noe som passer til allergier som jeg har, altså melkeallergi, glutenallergi og gjærallergi. Også spiser jeg masse grønnsaker og lite rødt kjøtt, erstattet en del ting med linser kikerter og bønner, er det noe jeg kan fortsette og bruke i lavkarbo? Hva er sunt fett? Det ble mange spørsmål på en gang

MayBritt80 er avlogget   Min kostholdsfilosofi: egenkomponert Svar med sitat