Vis enkelt innlegg
Gammel 28-04-12, 15:57   #1
Yrla
Seniormedlem
 
Yrla sin avatar
 
Medlem siden: Jun 2011
Innlegg: 4.612
Yrla har veldig mye å være stolt avYrla har veldig mye å være stolt avYrla har veldig mye å være stolt avYrla har veldig mye å være stolt avYrla har veldig mye å være stolt avYrla har veldig mye å være stolt avYrla har veldig mye å være stolt avYrla har veldig mye å være stolt av

Smaker kesam i bolledeig surt?

Se på denne oppskriften av Kristine Weber. Kanskje noen har testa den også? Blir det sur smak av kesam?:
BOLLER KRISTINE
1 helt egg
1 eggehvitte (piskes hvitt)
50g mandelmel
30g proteinpulver e.l)
1 dl mager kesam
40g sukrinmelis
1 ts bakepulver
1 ts kardemomme
en klype salt
Bland alt det tørre, pisk eggehvitte stiv med en klype salt og sett til side. Pisk deretter hele egget med kesam, bland alt forsiktig og form rundinger på et bakepapir. Tips; bruk gjerne store muffinsformer så de ikke blir så flate. Inn i ovnen på 200 grader i ca 15 min.
Jeg lagde to veldig store boller, men man kan fint lage 4 mindre og. Neste gang blir det litt mer røre og flere boller. De kan også brukes som brød/myke rundstykker om man bruker litt mindre sukrinmelis.

__________________
Do what you like!
Yrla er avlogget   Min kostholdsfilosofi: lavkarbo Svar med sitat