Vis enkelt innlegg
Gammel 14-05-12, 18:48   #3
smgj
Seniormedlem
 
smgj sin avatar
 
Medlem siden: Jun 2011
Hvor: Østfold
Alder: 51
Innlegg: 6.228
smgj er bare helt fantastisksmgj er bare helt fantastisksmgj er bare helt fantastisksmgj er bare helt fantastisksmgj er bare helt fantastisksmgj er bare helt fantastisksmgj er bare helt fantastisksmgj er bare helt fantastisksmgj er bare helt fantastisksmgj er bare helt fantastisksmgj er bare helt fantastisk

Sv: D-vitamimmangel

Dersom du har påvist d-vitaminmangel så trenger du nok sterkere lut enn tran tilsatt D. Du bør anskaffe deg d3 i styrke 2000-5000IU og du kan godt ta 10 000 IU i en uke, så gå ned til 5000 3 uker og så be om å få tatt en blodprøve på nytt. Hvor fort kroppen reagerer er individuelt, for meg hadde det der bare såvidt fått meg opp litt. Ta d-vitamin sam men med fett for å bedre opptaket.

Du kan også bruke solarium. Nyere solarium har både uva og uvb. Begge trengs for å danne d-vitamin. Men aldri sol deg brent... For å danne d-vitamin selv trengs det fett i kosten, men det regner jeg med er i orden siden du er her.

D-vitamin er viktig for immunforsvaret og spesielt for å normalisere det. Dermed beskytter det mot utvikling av autoimmune sykdommer som lavt stoffskifte eller diabetes... Lave nivåer gir mange diffuse symptomer - og sykdom.

(Kalsium + d-vitamin er mest for benskjørhet... )

__________________
Fant (og mistet igjen) matchvekta under candida- og eliminasjonsdiett ifm. stoffskiftesykdom. Forsøker nå å finne den igjen med inspirasjon fra Primal Blueprint
smgj er avlogget   Min kostholdsfilosofi: Primal Blueprint - tåler begrenset melk (lett laktoseintolerant) og glutenholdig mel enda dårligere. Svar med sitat