Vis enkelt innlegg
Gammel 02-08-12, 20:03   #2
Kitt
Seniormedlem
 
Kitt sin avatar
 
Medlem siden: Jan 2008
Hvor: Asker
Alder: 58
Innlegg: 18.153
Kitt er bare helt fantastiskKitt er bare helt fantastiskKitt er bare helt fantastiskKitt er bare helt fantastiskKitt er bare helt fantastiskKitt er bare helt fantastiskKitt er bare helt fantastiskKitt er bare helt fantastiskKitt er bare helt fantastiskKitt er bare helt fantastiskKitt er bare helt fantastisk

Sv: Lavkarbo om kalori

Du skal ikke behøve å tenke på kalorier i det hele tatt før du har prøvd en god stund (3 måneder eller mer) og vekten ikke går ned eller nedgangen stopper uforklarlig opp!

Forenklet:
Dersom du spiser mye karbohydrater, skiller kroppen ut mye insulin, som er kroppens fettlagringshormon i tillegg til å styre blodsukkeret. Altså vil karbohydratene du spiser lagres som fett om det blir for mye av dem, selv uten at du spiser noe særlig fett.
Spiser du ikke karbohydrater i særlige mengder, vil kroppen ikke skille ut noe ekstra insulin og dermed vil det forbrennes fett i stede for å lagres.

__________________
Kitt er avlogget   Min kostholdsfilosofi: Syns "Less carbs" høres fornuftig ut! ;) Svar med sitat