Sv: Går fra 0karbo til lavkarbo
Synes opplegget ditt høres greit ut, jeg. Litt mye vann er jeg enig i - følg tørsten + litt til er nok, ja. Du må alltid regne med litt finjusterning når du endrer vaner, men det går seg til.
Styrketrening er veldig bra for insulinsentitiviteten (holder forbrenningen aktiv), så det er bra. Kroppen forbrenner enten du er i bevegelse eller i ro, men når alt fungerer som det skal avpasses forbrenning etter aktivitet. Den dagen du ikke forbrenner*noe* puster du ikke heller.
Snus/tobakk kan påvirke forbrenningen litt(eller metthetsfølelsen???), mener jeg. Er ikke sikker på om effekten er like stor som ved røyking.
Sukkerfri drikke har du fått godt svar på. 
__________________
Fant (og mistet igjen) matchvekta under candida- og eliminasjonsdiett ifm. stoffskiftesykdom. Forsøker nå å finne den igjen med inspirasjon fra Primal Blueprint
|