Vis enkelt innlegg
Gammel 24-11-12, 23:50   #71
Photobscura
Supermoderator
 
Photobscura sin avatar
 
Medlem siden: Aug 2005
Hvor: ::Oslo Rock City::
Alder: 45
Innlegg: 26.188
Photobscura er bare helt fantastiskPhotobscura er bare helt fantastiskPhotobscura er bare helt fantastiskPhotobscura er bare helt fantastiskPhotobscura er bare helt fantastiskPhotobscura er bare helt fantastiskPhotobscura er bare helt fantastiskPhotobscura er bare helt fantastiskPhotobscura er bare helt fantastiskPhotobscura er bare helt fantastiskPhotobscura er bare helt fantastisk

Sv: Fettprosentbilder i praksis hos menn og kvinner

Har han normalt vært slank? Jeg tror sånne feilskrudde forestillinger handler om hvordan man har vært vant til å se seg selv over en lengre periode, og at de gjerne dannes i løpet av tenårene/som ung voksen når man virkelig begynner å etablere et selvbilde. Har man vært overvektig lenge, så tror jeg ut fra egne erfaringer den delen av selvbildet blir hengende igjen i fortida selv om man klarer å oppnå normalvekt. Om han har vært slank tidligere, så kan det hende at det samme gjelder, at han ikke helt har "fått med seg" at det ikke er helt tilfelle lenger.

Og så er det vel noe forskning som peker mot at kvinner gjerne tror de er større enn hva de er, mens menn tror de er slankere enn hva de er, men det behøver jo ikke å si så mye om akkurat dere, og det sier ingenting om årsakene i tilfelle.

__________________
“What matters most is how well you walk through the fire”
-Charles Bukowski

Siste rest, nytt forsøk:



Minus 31,3 kilo på lavkarbo!
Photobscura er avlogget   Min kostholdsfilosofi: ♥The good life♥ Svar med sitat