Vis enkelt innlegg
Gammel 16-04-13, 23:55   #19482
Photobscura
Supermoderator
 
Photobscura sin avatar
 
Medlem siden: Aug 2005
Hvor: ::Oslo Rock City::
Alder: 46
Innlegg: 26.188
Photobscura er bare helt fantastiskPhotobscura er bare helt fantastiskPhotobscura er bare helt fantastiskPhotobscura er bare helt fantastiskPhotobscura er bare helt fantastiskPhotobscura er bare helt fantastiskPhotobscura er bare helt fantastiskPhotobscura er bare helt fantastiskPhotobscura er bare helt fantastiskPhotobscura er bare helt fantastiskPhotobscura er bare helt fantastisk

Sv: "Jeg lurer på"-tråd, forhåpentlig med enkle, korte svar

Opprinnelig lagt inn av Ziltoidia, her.

Så du lager sausen direkte oppi kjelen? Jeg hadde det i en bolle over kokende vann (fulgte denne: http://lchf-bloggen.blogspot.co.uk/2...bearnaise.html eller.. prøvde hvertfall)

Jepp! Av hva jeg ser på oppskriften synes i hvert fall jeg at min metode ser enklere ut. Jeg smelter smør, og så setter jeg på en kjele med en eggeplomme (ev. fler) og en ss vann (ev. fler, etter hvor mange eggeplommer du har) på lav varme, og rører langsomt til det blir striper i det som holder litt. Tar så øyeblikkelig kjelen av plata, og rører langsomt i smøret. (Perfekt om du har en smørsmelter som har en sånn liten tut du kan helle av i en tynn stråle mens du rører), og så har jeg i estragon, edikk og sitron. Voila! Blir alltid perfekt resultat! Trenger ikke ekstra salt om du bruker normalt saltet meierismør, forresten.

__________________
“What matters most is how well you walk through the fire”
-Charles Bukowski

Siste rest, nytt forsøk:



Minus 31,3 kilo på lavkarbo!
Photobscura er avlogget   Min kostholdsfilosofi: ♥The good life♥