Tråd: Slimdannelse
Vis enkelt innlegg
Gammel 04-05-13, 11:17   #3
Kitt
Seniormedlem
 
Kitt sin avatar
 
Medlem siden: Jan 2008
Hvor: Asker
Alder: 57
Innlegg: 18.153
Kitt er bare helt fantastiskKitt er bare helt fantastiskKitt er bare helt fantastiskKitt er bare helt fantastiskKitt er bare helt fantastiskKitt er bare helt fantastiskKitt er bare helt fantastiskKitt er bare helt fantastiskKitt er bare helt fantastiskKitt er bare helt fantastiskKitt er bare helt fantastisk

Sv: Slimdannelse

Melkeprodukter, særlig om man drikker melk ren som kakao, milkshake etc, gir økt slimdannelse i hals og svelg. Det er en kjent sak at feks astmatikere ikke skal ha melkeprodukter av den grunn, da de jo alt sliter med "tette" luftveier pga betennelse.
Nok væske, særlig varm, løsner slimet og hjelper til med å gjøre det såpass tyntflytende at det er lett å hoste opp for ellers friske mennesker.
Bevegelse og stillingsendringer er også med på å løsne slimet slik at det kan hostes opp.

Og ja, det gir grobunn for sykdom om man har stor slimansamlinger i lungene. Det er jo blant annet derfor man ikke vil ha pasienter sengeliggende over tid og gir fysioterapi i seng for de som ikke kan komme seg opp. Sengene kan også brukes til å endre stilling ofte eller man har madrasser som gjør det.

__________________
Kitt er avlogget   Min kostholdsfilosofi: Syns "Less carbs" høres fornuftig ut! ;) Svar med sitat