Tråd: Matmengde!
Vis enkelt innlegg
Gammel 02-07-13, 22:48   #7
Photobscura
Supermoderator
 
Photobscura sin avatar
 
Medlem siden: Aug 2005
Hvor: ::Oslo Rock City::
Alder: 46
Innlegg: 26.188
Photobscura er bare helt fantastiskPhotobscura er bare helt fantastiskPhotobscura er bare helt fantastiskPhotobscura er bare helt fantastiskPhotobscura er bare helt fantastiskPhotobscura er bare helt fantastiskPhotobscura er bare helt fantastiskPhotobscura er bare helt fantastiskPhotobscura er bare helt fantastiskPhotobscura er bare helt fantastiskPhotobscura er bare helt fantastisk

Sv: Matmengde!

Å ikke eie magemål er nok et velkjent problem for mange her inne. Det kan være lurt å trene litt på dette: Spis langsomt. Tygg godt, og svelg alt du har i munnen før du tar en ny bit (legg gjerne fra deg kniv og gaffel mellom hver munnfull). Forsyn deg alltid med litt mindre enn du tror du vil ha, når du har spist opp, vent 10-15 minutter før du vurderer om du bør forsyne deg igjen. Kjenn alltid godt etter.

Mange har blitt vant til at man liksom ikke er mett før trommeskinnet står! Men egentlig er det ikke verre enn at mett er fraværet av sult. Det er hva som menes når man sier "behagelig mett".

__________________
“What matters most is how well you walk through the fire”
-Charles Bukowski

Siste rest, nytt forsøk:



Minus 31,3 kilo på lavkarbo!
Photobscura er avlogget   Min kostholdsfilosofi: ♥The good life♥ Svar med sitat