Trenger jeg/noen vits å være i ketose for meg?
Hei!
Jeg er en jente på 22 år som etter to år med kaloritelling uten særlig hensyn til fordeling av makronæringsstoffer har bestemt meg for å begynne å fokusere mer på lite karbo og mer fett.
Jeg er 1,77 m høy og veier 69 kg. Vil i alle fall ned til 60. Jeg har hittil lagt meg på denne fordelingen: 80 g protein, minst 80 g fett, maks 70 g karbo. Holder meg rundt 1200 kcal.
Men nå lurer jeg på om jeg vil oppnå mer ved å satse på ketose. Jeg har lest litt rundt i forumet at mange som er innenfor normalvekt ikke vil få noen ytterligere vektnedgang av å spise lavkarbo (og dermed må telle kalorier). Samtidig sier jo også de fleste at de går raskere ned når de er i ketose.
Så jeg har altså kommet til at jeg er nødt til å holde kaloriinntaket rundt 1200-1300 for å gå ned, og spørsmålet er da: vil jeg, forutsatt at kaloriinntaket er det samme, gå fortere/enklere ned hvis jeg er i ketose?
På forhånd tusen takk for svar 
__________________

|