Sv: Da har jeg fått diagnosen urinsyregikt
Opprinnelig lagt inn av smgj, her.
Les linken jeg ga deg. Og kommentarene under. Det er mange uti verden som mener at urinsyregikt kan være ett (av mange) symptom på på det som blir kalt insulinresistens ... (Som man da igjen mener er et av "karbohydratintoleranses og inflammasjonens" ansikter.)
Altså at sykdommer som PCOS, insulinresistens og mange av diabetesvariantene egentlig hører hjemme under en samlebetegnelse - for mye karbohydrat over lang tid i forhold til hva den enkelte kroppen tolererer. Jeg vet ikke, men teorien er nok verdt å merke seg.
Takk. Jeg har lest en del om insulinresistens nå, vet ikke helt hva jeg skal tenke lenger.. Fastlegen hører ikke på meg og indremedisineren ga meg denne fiagnosen. Hvor kan jeg henvende meg nå? Den eneste privarpraktiserende endokrinologen i området har sluttet..
__________________
Ny start 28. august 2014

|