Sv: Den store håndarbeidstråden!
Opprinnelig lagt inn av kennygirl, her.
Jeg holder på med en marius genser med rundbole nå, og har motsatt problem - har veldig smale skuldre. Ikke noe problem å strikke en del av genseren i en størrelse for så å strikke resten i en størrelse større eller mindre..
Har prøvd det tidligere og genseren ble helt perfekt 
Litt mer tidkrevende med mariusmønster, men gleder meg til å bli ferdig slik at jeg kan bruke den litt før den blir for stor (lever i håpet) 
Supert! Har bare strikket én marius i voksenstørrelse før, så ble litt usikker der et øyeblikk. Ellers mikser og trikser jeg en del med størrelser, ettersom jeg har ganske tynne, men lange armer, brede skuldre, kort torso etc. Men når man har en marius e.l. så må man jo også forholde seg til at diagrammet skal gå opp, så da blir dette den enkleste måten.
Takk for svar!
__________________
“What matters most is how well you walk through the fire”
-Charles Bukowski
Siste rest, nytt forsøk:

Minus 31,3 kilo på lavkarbo!
|