Sv: "Jeg lurer på"-tråd, forhåpentlig med enkle, korte svar
Opprinnelig lagt inn av Kanutten, her.
Hvorfor får man dårlig samvittighet overfor jobben når man er syk og bare må dra hjem igjen når man tross alt prøvde å stille opp?? 
Sånn er det bare. Noen andre må jo gjøre jobben din og det liker man jo ikke. Derfor får jo alle dårlig samvittighet. Jeg liker ikke vite at jeg belemrer andre med mine oppgaver fordi jeg er syk. Men sånn er jo verden bygd opp. Alle mennesker har sin rolle på jobb. Har de ikke det så kan man jo lure på hvorfor noen gidder betale de lønn for en jobb som ikke betyr noe ;-)
Vær hjemme med god samvittighet du. Det er en grunn til at sjefer har bedre betalt enn oss på gulvet; Det er de som skal prioritere ressurser og skaffe til veie arbeidskraft, på godt og vondt slik at vi på gulvet slipper tenke på det.
|