Vis enkelt innlegg
Gammel 25-11-13, 10:49   #225
Nupsida
Seniormedlem
 
Nupsida sin avatar
 
Medlem siden: Jul 2010
Hvor: Hamar
Alder: 32
Innlegg: 1.449
Nupsida er et fyrlysNupsida er et fyrlysNupsida er et fyrlysNupsida er et fyrlysNupsida er et fyrlysNupsida er et fyrlys

Sv: Oktoberstarterne!

Huff, denne helga ble det også litt utskeielser.. Jeg spiste noen røsti på lørdagen før fest (hadde spist så lite og trengte noe rask mat, veldig dårlig unnskyldning!!), en kebabtallerken MED pomfri på vei hjem fra byen og en porsjon til med røsti..

Så! For å unngå slike utskeielser må jeg ha rask mat tilgjengelig samt ha "dagen derpå" mat tilgjengelig etter jeg har vært ute. Det største problemet på søndagen var at jeg ikke var i noe form til å lage noe veldig mat samtidig som det ikke fristet med eggemelk-kakaoen jeg vanligvis spiser.

Ellers gikk denne helga veldig bra! Var på besøk hos et vennepar på spillekveld på fredagen og da var det potetgull og mandariner på bordet i tillegg til vin.
Dagen etterpå var vi på fest hos det samme venneparet og da var bordet FYLT av smågodt, sjokolade, frukt og OSTEPOP (jeg elsker ostepop...). Jeg holdt meg unna alt begge dagene (bortsett fra vinen, men den var ikke søt og inneholdt 12,5% alkohol så jeg satser på at det ikke var for mange karbohydrater i den) og hun som holdt festen var så imponert over meg som ikke spiste noe av det som var på bordet. Hun går selv på Roede og koste seg med godteriet og alt som var. Det rareste var vell det at jeg faktisk ikke ble så fristet! Selvfølgelig hadde det jo vært veldig godt og det fristet veldig i begynnelsen, men etterhvert glemte jeg nesten at det var der og tenkte ikke på det i det hele tatt

Dagen etterpå (altså søndagen - Dagen derpå) skulle jeg på kino med noen veninner, men så skulle vi visst ut og spise først. Vi skulle på et pizzasted og først ble jeg litt negativ, men så sjekka jeg menyen og så at de hadde en kyllingsalat som jeg kunne ha! Den var supergod men inneholdt mais og ananas (ananasen plukket jeg ut av salaten, men maisen fikk bli igjen).

Når vi da skulle på kino gikk vi innom kiosken først og de jeg var med begynte å fylle opp med smågodt. Jeg er en person som ALDRI kunne gå på kino uten noe godt og kinopopcornet var det beste med hele kinoen, men jeg holder på å venne meg av med den uvanen og heller nyte filmen så jeg har bestemt meg for å holde meg til vann og tyggis på kino (av og til en aktinsbar). Jeg fikk litt rare blikk, men hun ene vet at jeg går på lavkarbo så jeg tror det gikk greit.

På kinoen gikk det overraskende greit! Jeg la merke til at de ved siden av meg stupte inn i godterposen og ble der resten av filmen, men jeg savnet det ikke! Sykt rar følelse altså! Det var tydelig at når jeg hadde noe å tygge på så ble det ikke noe savn så jeg vil si at den utprøvingen ble veldig vellykket!

Så egentlig har det jo vært ei veldig bra helg der jeg har fått utdelt noen fristelser men valgt å unngå dem og disse situasjonene jeg har vært oppi denne helga har vært noen av de jeg har slitt mest med så jeg sier meg veldig fornøyd!

__________________


Nupsida er avlogget   Min kostholdsfilosofi: Ketolysekuren Svar med sitat