Vis enkelt innlegg
Gammel 28-02-14, 18:45   #6
princess92
Nytt Medlem
 
Medlem siden: Sep 2011
Hvor: Oslo
Innlegg: 7
princess92 er på en erverdig vei

Sv: Mulig å ikke være i ketose selv med <15 kh om dagen?

Takk for svar alle sammen!

Jeg skjønner hva dere mener når dere sier godterier og desserter, men det blir jo ikke som en høykarbodessert. Vaniljesaus f.eks er jo laget på kun kremfløte, egg, vaniljepulver og sukrin, så næring i det er det jo og jeg spiser det igrunnen også for å få i meg nok fett for sliter med det. Samme gjelder isen på kvelden, den er kun lagd på is, eggeplommer og sukrin i tillegg til rå cacao nibs som er sunt, så jeg ser egentlig ikke på det som noe dessert da egg er veldig næringsrikt i tillegg til at fløte bidrar med kalorier og fett. Proteinbaren er også næringsrik med 20 g proteiner og ingen fæle ingredienser, kun naturlig søtning også.

Om jeg blir mett på dette, ja det gjør jeg men jeg mistenker at det blir for lite kalorier og er derfor jeg prøver å få i meg nok med fløte og rømme og lignende da de er veldig kaloririke matvarer.

Har noen tips til hvordan jeg kan forbedre dagsmenyen så tar jeg imot med stor takk Kanskje eksempler fra hvordan deres egen dagsmeny ser ut hadde vært fint!

EDIT: La til litt info om proteinbar.

princess92 er avlogget   Min kostholdsfilosofi: Ketolyse Svar med sitat