Vis enkelt innlegg
Gammel 04-03-14, 21:17   #2
langaard
Seniormedlem
 
Medlem siden: Nov 2010
Innlegg: 6.428
langaard er bare helt fantastisklangaard er bare helt fantastisklangaard er bare helt fantastisklangaard er bare helt fantastisklangaard er bare helt fantastisklangaard er bare helt fantastisklangaard er bare helt fantastisklangaard er bare helt fantastisklangaard er bare helt fantastisklangaard er bare helt fantastisklangaard er bare helt fantastisk

Sv: Lavkarbo-gnocci-NOT

Opprinnelig lagt inn av Dilly, her.

Ååå, i dag fikk jeg så lyst til å lage gnocci
de lages jo av potet, hvetemel, egg og tilbehør. masse oppskrifter på nettet.
ja vel, så vanskelig kunne det vel ikke være å lavkarbofisere en oppskrift! Trodde jeg...

jeg kuttet opp litt sellerirot, det var ca 340 gram. kokte mørt, stavmiksa og tilsatte 1 egg, 1 ss kokosmel, 1 ss fiberhusk og 1 ts bakepulver. Inn i kjøleskapet 1 times tid.
Ut av kjøleskapet og mikset med noen friske, frosne urter. Knadd sammen og rullet ut i tynne strengler på ca 1 cm i diameter. Kuttet opp i biter og lagt i en bolle.
Kokt opp vann med salt og lagt gnocciene oppi, gledet meg til deilige gnocci.....

Det som skjedde var at de kokte helt bort i kålen... dvs, at alt ble bare suppe og gikk rett i do...

Nestemann som lager gnocci ?

Steke dem i ovnen kanskje

langaard er avlogget   Min kostholdsfilosofi: Lavkarbo Svar med sitat