Vis enkelt innlegg
Gammel 14-02-06, 12:42   #1
Iset
Seniormedlem
 
Iset sin avatar
 
Medlem siden: Jan 2004
Hvor: Sola
Alder: 45
Innlegg: 10.031
Iset er bare helt fantastiskIset er bare helt fantastiskIset er bare helt fantastiskIset er bare helt fantastiskIset er bare helt fantastiskIset er bare helt fantastiskIset er bare helt fantastiskIset er bare helt fantastiskIset er bare helt fantastiskIset er bare helt fantastiskIset er bare helt fantastisk

Skadelig med rå frossen rosenkål?

Toåringen min har fått dilla på frossen RÅ rosenkål!!
Jeg skulle hente noe i fryseren i morges, og da så hun den "spennende" grønne pakken der inne og ville på død og liv smake! Jeg regnet med hun kom til å spytte det ut igjen med en gang hehe, og hun fikk smake en. Men neida, hun spiste den helt opp og ville ha en ny. Hun spiste 3 stykker og ville ha flere, men da sa jeg stopp, for jeg er redd hun skal få vondt i magen av det.

Er det bedre å koke rosenkålen og fryse den ned? Hun spiser ikke vanlig kokt rosenkål, bare frossen. Er den lettere fordøyelig når den er kokt eller er den sunnest rå?

__________________
Endelig i mål: minus 77 kg!
(Startvekt: 135 kg og 174 cm høy (bmi 44) - vekten i dag: 58 kg (bmi 19)
Iset er avlogget   Min kostholdsfilosofi: Vektoperert veganer Svar med sitat