Vis enkelt innlegg
Gammel 04-09-04, 20:57   #3
donjuanwannabe
Jeg lever som en løve
 
donjuanwannabe sin avatar
 
Medlem siden: Feb 2004
Hvor: Trøndelag
Innlegg: 1.342
donjuanwannabe er en virkelig god ressursdonjuanwannabe er en virkelig god ressursdonjuanwannabe er en virkelig god ressursdonjuanwannabe er en virkelig god ressursdonjuanwannabe er en virkelig god ressursdonjuanwannabe er en virkelig god ressursdonjuanwannabe er en virkelig god ressursdonjuanwannabe er en virkelig god ressursdonjuanwannabe er en virkelig god ressursdonjuanwannabe er en virkelig god ressursdonjuanwannabe er en virkelig god ressurs

Sjekk linkene nedenfor:

http://forum.lavkarbo.no/showthread.php?t=1720

http://forum.lavkarbo.no/showthread....0%25+sjokolade


Kopi av mitt svar i "Min Journal - Isobel":

"Ja, 70 % mørk sjokolade (og over) er helt klart mye bedre enn vanlig sjokolade. Mye sunnere og ikke så skadelig for vektnedgangen. Og mye mindre karbo. Vanlig sjokolade inneholder jo mest melk og sukker. Og ingen av disse 2 er jo spesielt sunt hverken hver for seg eller sammen.

Det er faktisk sunt å spise noen ruter hver dag. Noen sier til og med at opptil 40 g er sunt å spise hver dag, av ekte mørk sjokolade (70% og over). Mørk sjokolade inneholder masse nyttige næringsstoffer som er bra for kroppen: Vitamin: A, B1, B2, D og E. Magnesium, kalsium, og natrium. Og i tillegg sunt fett! Og antioksidanter.

Så spis med god samvittighet.

Hvis du absolutt må ha vanlig sjokolade så kan du jo kjøpe sukkerfri fra helsekosten. Den er også god. Eller den heter kanskje uvanlig sjokolade? "

__________________
Mvh donjuanwannabe
Faglig tyngde, det er meg det! Hilsen Christian A. Drevon
donjuanwannabe er avlogget   Min kostholdsfilosofi: Atkins Svar med sitat