Et alvorlig problem: Jeg er AVHENGIG av søtstoff
Seriøst. jeg tror jeg bare må innrømme det: Jeg er avhengig av søtstoff. Avhengig som i MÅ ha. Avhengig som i tror ikke jeg kan leve uten, aner ikke hvordan jeg skal klare en eneste dag uten. Dette, innser jeg, er et kjempeproblem. Slik kan jeg ikke leve.
Så:
Jeg skal rive meg løs fra søtstoffet. Jeg skal gå i detox som om jeg var narkoman, som om jeg skulle slutte å røyke, slutte med... vanlig sukker. I to uker - fra NUH - skal jeg ikke spise/drikke NOE med søtstoff - og jeg skal være KNALLHARD- KNALLHARD, som jeg VET jeg kan være. Det er ikke som om jeg sulter ihjel uten søtstoff, og ALT uten sukker og/eller søtstoff kan jeg unne meg som bare det. Jeg MÅ komme meg ut av denne søt-spiralen - dette holder ikke lengre.
Noen som har opplevd det samme noen gang?
Iallefall - følg med framover i min kamp for å kvitte meg med søtstoff - dagboken jeg begynner på etter dette innlegget - skal hete...hm.... Rosene er røde.
Fordi siste linjen er om en eller annen som er søt, og det er det eneste søte jeg skal tillate meg - livets sødme.
Ønsk meg lykke til....
__________________

"Jeg spiser for å leve - jeg lever ikke for å spise"
Sist redigert av AnnaV : 22-04-06 kl 01:42.
|