Vis enkelt innlegg
Gammel 16-06-06, 08:27   #2
Merete A
Medlem
 
Merete A sin avatar
 
Medlem siden: Jun 2006
Hvor: Fredrikstad
Alder: 62
Innlegg: 283
Merete A er et fyrlysMerete A er et fyrlysMerete A er et fyrlysMerete A er et fyrlysMerete A er et fyrlysMerete A er et fyrlys

Sv: Hvilke kosttilskudd bruker du?

Jeg spiser LifePak SuperA, Estera, TRA og Marine Omega fra Pharmanex. Selges i Nu Skins butikk i Vika i Oslo, på nettet, samt av distributører over hele landet.

* LifePak SuperA er et multivitamin med høye doser antioksidanter.
* Estera forebygger plager i overgangsalderen.
* TRA (The Right Approach) er en blanding av Tegreen (grønn te-ekstrakt minus koffein) og Cortitrol (balanserer stresshormonet kortisol i kroppen). TRA øker forbrenningen. Jeg importerer TRA fra USA.
* Marine Omega er et hyper-rent omega 3-prodkt basert på krillolje.

I tillegg tar jeg en "overdose" C-vitamin hvis jeg kjenner det kribler i halsen. Med dette regimet unngår jeg faktisk forkjølelse. Bank i bordet: Jeg har ikke vært forkjølet på fem og et halvt år! Før jeg begynte å spise tilskudd, hadde jeg kronisk bihulebetennelse fra oktober til april hvert år - fra jeg fikk det som 18-åring i 1981 til jeg begynte å spise vitaminer i år 2000. Ikke rart jeg er tilskudd-tilhenger! Kroppen min lyver ikke!

Jeg tilhører dem som tror at multivitaminer bør tas som tilskudd uansett hva slags diett man følger. Jeg tror ikke vi får i oss tilstrekkelige doser gjennom maten. Jeg er veldig opptatt av antioksidanter. Ser at enkelte her inne mener man kan få i seg for mye av dem. Dette er jeg sterkt uenig i. Jeg kommer derfor til å skrive et lengre innlegg om antioksidanter i løpet av helgen og poste det her inne.

__________________
Magan min ljuger ikke!
Merete A er avlogget   Min kostholdsfilosofi: * Mat * Mosjon * Mening * (Lavkarbo - inspirert av Skaldeman og etterhvert flere ...) Svar med sitat